جوان سازی

بوتاکس چیست؟

´بوتاکس یک نوع سم به نام بوتولینوم است که تزریق آن در زیر پوست،سبب فلج شدن عضلات آن ناحیه و از بین رفتن چین و چروک صورت خواهد شد و ظاهری جوان تر را برای مدتی ایجاد خواهد کرد .

´اثرات بوتاکس بسته به تزریقات قبلی بین ۳ تا ۶ ماه به طول می انجامد و به طور متوسط هر ۳ تا ۶ ماه یکبار تجدید می شود .

´شاید برای بعضی از افراد این سوال پیش بیاید که اگر تزریق بوتاکس در دوره های تعیین شده تکرار نشود آیا پوست از حالت قبل بدتر خواهد شد؟ در جواب این سوال باید گفت خیر در صورت عدم تمدید بوتاکس ، پوست فقط به حالت قبل بر خواهد گشت و حتی امکان دارد پس از چند مرتبه تزریق ، مقداری از چین و چروک ها کمرنگ تر هم شوند .

´تزریق بوتاکس بین ۱۰ الی ۲۰ دقیقه به طول می انجامد و شروع اثر آن بین ۴ تا ۷ روز است .

´عوارض بوتاکس:

´بوتاکس به خودی خود عوارض چندانی ندارد اما اگر افراد ناوارد و غیر پزشک تزریق بوتاکس را انجام دهند و یا دز مناسب برای دارو را رعایت نکرده باشند و یا در محل نامناسب تزریق کرده باشند امکان دارد عوارضی با خود به همراه داشته باشد .

´تزریقات بوتاکس برای چه افرادی مجاز نیست :

´افرادی که سن آنها زیر ۱۸ سال است .

´    افرادی که در دوران حاملگی یا شیر دهی هستند .

´    افرادی که بیماری های قلبی عروقی حاد دارند .

´    افرادی که بیماری ام اس یا نارسایی کلیه دارند .

´    افرادی که عفونت های فعال دارند یا از نظر ایمنی بدنشان ضعیف است .

´    افرادی که بیماری اختلالات انعقادی دارند.

´    افرادی که به پروتئین گاو حساسیت دارند.

´    کسانی که بیماری عفونی و التهابی در صورت و اطراف آن دارند .

´    کسانی که از دارو های ضد انعقاد خون استفاده می کنند .

´    کسانی که در دو هفته اخیر واکسیناسیون انجام داده اند .

´    کسانی که سابقه حساسیت به این دارو را دارند.

´بوتاکس چگونه اثر می کند :

´ماهیچه ها برای حرکت از اعصاب دستور می گیرند و این فرمان توسط یک ماده شیمیایی به نام استیل کولین به ماهیچه ها می رسد . بوتاکس از ترشح استیل کولین و در نتیجه منقبض شدن ماهیچه جلوگیری می کند و باعث صاف شدن جای چین و چروک می شود .

´چه محل هایی برای تزریق بوتاکس مناسب است :

´خطوط اخم (بین دو ابرو)

´    خطوط افقی پیشانی

´    چین و چروک های کنار چشم

´    چین و چروک های گردن

´    خطوط خنده

بعد از تزریق بوتاکس چه مراقبت هایی لازم است :

´روی محل تزریق را نباید ماساژ داد .

´    به مدت ۴ ساعت نباید دراز کشید .

´    به مدت چند ساعت از کمپرس سرد در محل های تزریق استفاده کرد .

´    عضلاتی که در آنها تزریق صورت گرفته است به طور ارادی منقبض کرد .

´بوتاکس بجز برطرف کردن چین و چروک چه کاربرد های دیگری دارد :

´۱.   درمان تعریق موضعی بیش از حد :

´در این مورد بوتاکس به جای اینکه در داخل عضله تزریق شود در داخل پوست تزریق می شود و شروع اثر آن برای جلوگیری از تعریق ، حدود ۷ روز و ماندگاری آن حدود ۷ ماه است و اگر تزریق آن به طور مرتب تمدید شود ، ماندگاری آن تا حدود  ۱۶ ماه به طول خواهد انجامید .

´۲.   کاهش درد های مزمن ( درد گردن ، شانه ، میگرن ) :

´هنگامی که بوتاکس به عضلات تزریق می شود فرمان عصبی که توسط مغز به منظور سفت شدن عضلات به ماهیچه ها  می رسد ، مسدود خواهد شد و منجر به شل شدن عضلات و کاهش درد می شود .

تزریق ژل

´جوانسازی پوست یکی از مهم ترین مسائلی است که امروزه به آن توجه زیادی می شود و برای همه افراد داشتن پوستی زیبا و شاداب از اهمیت بالایی برخوردار است .ممکن است با وجود رعایت مراقبت های پوستی افراد باز هم از پوست خود رضایت کافی نداشته باشند زیرا برخی از چین و چروک ها که عمیق هستند با پماد ها و کرم ها برطرف نخواهند شد و برای از بین بردن آن ها باید روش های دیگر جوانسازی را استفاده کرد. تزریق ژل یا پر کننده ها یکی از روش های موثر بوده که می تواند چین و چروک ها را برطرف کند و باعث جوان تر شدن افراد شود.تزریق ژل می تواند  چین و چروک های بسیاری از نواحی مانند دور چشم و خط خنده و پیشانی را از بین ببرد.

´به طور طبیعی در پوست ما کلاژن و هیالورونیک وجود دارد که با افزایش سن و  یا آسیب های وارد شده به پوست تولید این مواد در پوست کم می شود چون این دو مورد،عامل اصلی جوان ماندن پوست و خاصیت کشسانی پوست هستند با کم شدن آنها پوست با چین و چروک هایی روبه رو می شود و یا  اینکه پوست مقداری افتاده می شود.در پرکننده های پوستی یا همان ژل ها درصدی هیالورونیک اسید وجود دارد که پس از تزریق جذب نواحی مورد نظر شده و در نهایت ترمیم بافت پوست حاصل می شود.

´نحوه تزریق ژل

´تزریق ژل با بی حسی موضعی به وسیله سوزن های باریکی به صورت سرپایی و بدون بیهوشی انجام می گیرد.مدت زمان تزریق ژل بستگی  به ناحیه مورد نظردارد و معمولا بین بیست دقیقه تا نیم ساعت زمان بر خواهد بود. پس از تزریق ژل کبودی و مقداری تورم در قسمت های تزریق دیده می شود که برای این امر می توان از کمپرس های سرد استفاده کنید.چون برای انجام این روش به بیهوشی  نیازی نیست افراد می توانند بلافاصله بعد از تزریق فعالیت ها ی روزانه خود را انجام دهند. این مواد پرکننده بعد از مدتی جذب می شوند  و به همین علت تاثیر گذاری آنها به مرور زمان کمتر می شود و در صورت تمایل می توان دوباره تزریق ژل را تکرار کرد.

به طور کلی  تزریق ژل برای موارد زیر استفاده می شود :

´از بین بردن چین و چروک های اطراف چشم

´از بین بردن چروک های به وجود آمده در اطراف لب

´برطرف کردن گودی زیر چشم

´برطرف کردن خط های عمیق لبخند

´حجیم سازی لب در افرادی که لب های باریک دارند و یا با افزایش سن لب هایشان زیبایی خود را از دست داده است.

´حجیم سازی گونه برای افرادی که دارای گونه های  فرو رفته هستند و استخوان ها به دلایل ژنتیکی و دیگر مسائل به درستی رشد نیافته اند.با تزریق ژل گونه ها برآمده می شود و از آنجایی که گونه هم یکی از معیارهای زیبایی صورت به شمار می رود تغییر زیادی را در چهره ایجاد می کند.

´نقایص موجود در چانه با تزریق ژل برطرف می شود و در صورتی که چانه با دیگر اعضای صورت هماهنگی لازم را نداشته باشد نقایص با تزریق ژل برطرف می شود .

´با تزریق ژل در پوست دست چین و چروک ها مخفی می شوند.

´اقدامات پیش از تزریق ژل

´در صورتی که به حساسیت های پوستی دچار هستید باید این موضوع را با متخصصان پوست در جریا ن بگذارید و در صورت عدم امکان تزریق ژل، در ابتدا به درمان بیماری ها و حساسیت های پوستی خود بپردازید.

´خانم های باردار باید تزریق ژل را به تاخیر بیندازند.

´در مواردی که پوست دچار عفونت ،زخم و یا تبخال شده است بابید مشاوره های پزشکی پیش از تزریق انجام بگیرد.

´ویژگی پرکننده های اسید هیالورونیک چیست ؟

´این نوع از پر کننده ها با تمامی  تیپ های پوستی ار لحاظ ظاهری  سازگاری دارد و می توان گفت در صورتی که از مارک های معتبر در این رابطه استفاده شود حساسیت تقریبا به صفر خواهد رسید و برای تزریق اسید هیالورونیک نیازی به تست پوستی وجود ندارد.این نوع پرکننده ها را می توان در دمای اتاق نگهداری کرد و پایداری بالایی دارند .اسید هیالورونیک دارای ایمنی زیادی هستند و قابلیت تجزیه شدن بیولوژیک دارند و عوارض جانبی کمتری را به دنبال خواهند داشت.

´مدت زمان تاثیر تزریق ژل چقدر است ؟

´

´می توان گفت این مدت کاملا به نوع ژل بستگی دارد و در کلینیک زیبایی فرجام از ژل های معتبر برای این امر استفاده شده است که می تواند ماندگاری تزریق ژل را بالاتر ببرد.دوام ژل در افراد گوناگون متفاوت خواهد بود و نمی توان گفت تاثیر ژل در هر یک از افراد یکسان می باشد .از دیگر عواملی که می تواند در تاثیر گذاری این ژل ها موثر باشد تکنیک تزریق است.ژل های کلاژن یا هیالورونیک باید در لایه میانی پوست تزریق شود و در صورتی که در لایه سطحی و یا عمیق پوست مثلا درون چربی تزریق شود تاثیر گذاری کمتری را خواهد داشت. در کلینیک زیبایی فرجام به دلیل تجربه بالا در این زمینه می توانند بهترین روش را برای نواحی مورد نظر شما در نظر بگیرند به طوری که کمترین عوارض را به دنبال داشته باشد. اما به طور کلی می توان گفت مدت زمان معمول ماندگاری ژل های معتبر بین شش ماه تا دو سال خواهد بود.

´همچنین افرادی که تزریق ژل را انجام می دهند نباید این انتظار را داشته باشند که اثر پرکنندگی ژل ها به مانند روزهای اول باشد پس از تزریق ژل در شش ماه پس از از بین رفتن ورم ها نتیجه نهایی و ایده آل نمایان خواهد شد و با گذشت زمان ،تاثیر ژل ها کمتر خواهد شد و معمولا تا پایان یک سال ژل ها به طور کامل جذب بافت می شوند و اثر ژل ها از بین می رود .

´شدت چین وچروک های ناحیه مورد نظر می تواند ماندگاری ژل ها را کمتر کند برای مثال در نواحی که تحرک بیشتری وجود دارد و ماهیچه های صورت مدام در فعالیت هستند ژل ها زودتر از بین می روند.

مراقبت های بعد از تزریق ژل
´

´برای اینکه ژل های تزریق شده جابه جا نشوند تا حد امکان به محل تزریق ژل دست نزنید زیرا ژل ها به گونه ایی تزریق شده که هماهنگی و تقارن برقرار شده است و در صورت جابه جایی توازن به هم خواهد ریخت.

´زیر نور خورشید قرار نگیرید.

´فعالیت های فیزیکی سنگین را برای مدتی انجام ندهید.

´به سونا و جکوزی نروید

´برای  کاهش قرمزی و تورم در پوست می توانید از کمپرس سرد استفاده کنید.

همه چیز درباره سابسیژن و روش درمان اسکار جای جوش صورت

سابسیژن چیست؟

´ساب سیژن عبارتست از آزادکردن چسبندگى هاى بین پوست و بافت همبند زیرین آن که بیشتر براى درمان فرورفتگى جوشگاه (اسکار)هاى عمیق ناشى از جوشهاى جوانى(آکنه) کاربرد دارد. از آنجا که عامل اصلى فرورفتگى پوست، درمحل جوشگاه هاى آکنه،چسبندگى و فیبروز زیر آنست که موجب کشیده شدن پوست به داخل و فرورفتن آن میگردد، آزادسازى این چسبندگى ها بخش مهم و ضرورى براى درمان اینگونه ضایعات پوستى می باشد.

´سابسیژن روشی است ساده و سر پایی و بی خطر ، با یک مکانیسم متفاوت و اساسی در درمان اسکارهای آتروفیک ( فرورفته ) نظیر جای جوش – جای بخیه و آبله مرغان و … ساب سیژن و آر-اف فرکشنال در کنار هم بهترین درمان جهت اسکارهای آتروفیک ( فرورفته ) محسوب می شوند. سابسیژن با وسیله ای استاندار دارای سوزن های خاص به نام سوزن نوکور انجام می شود. روش سابسیژن برای درمان جای جوش یا به اصطلاح درمان جوشگاه های عمیق ناشی از اکنه انجام می شود.

´ چرا جای جوش فرورفته می شود؟

´یکی از عوامل مهم در ایجاد فرورفتگی در جوشگاه های آکنه، وجود چسبندگی ها و فیبروز زیر آنهاست که باعث کشیده شدن پوست به سمت داخل و فرورفتگی می شود. ساب سیژن روش بسیار موثری برای بهبود این فرورفتگی ها و به داخل کشیده شدن های جوشگاه های آکنه است. سابسیژن با استفاده از سوزن مخصوص وارد بافت فیبروتیک می شود و به صورت افقی بافت های فیبروتیک بریده می شوند.

´

´روشهای انجام سابسیژن پوست صورت

´روش قدیمی:با استفاده از سوزن نوکور که شبیه نیزه بوده و پزشک بعد از واردکردن آن به بافتهای زیر پوست و حرکت دادن متناوب آن، اقدام به بریدن بافتهای فیبروتیک و چسبندگی ها و بعضاً ایجاد خونریزی و هماتوم می کند.ساب سیژن با این روش، علیرغم اینکه هدف درمان که پاره کردن باندهای فیبروتیک است را محقق میکند، ولی به علت عوارض ناخواسته مثل کبودی شدید صورت، ایجاد جوشگاه های جدید ناشی از ورود خود سوزن نوکور، درد نسبتاً زیاد و گاهی تشدید فرورفتگی و چسبندگی ها و ایجاد لک و تیرگی های مقاوم،چندان محبوب و متداول نیست.

´روش جدید:

´این روش که با استفاده از وسیله ساب سیژن ابداعی انجام میشود،تحول اساسی در درمان جای جوش، جای زخمهای وسیع نظیر سالک، چین و چروک های عمیق صورت نظیر خط خنده و خط اخم و….، جوانسازی پوست در پوستهای مسن و دچارچروک های وسیع ایجاد کرده است.

´تصویر: روش انجام ساب سیژن؛ همانطور که در تصویر دیده میشود،حرکت افقى سوزن مخصوص زیر پوست، باندهاى فیبروتیک در محل اسکار را پاره کرده و چسبندگى ها را آزاد میکند.

میکرودرم و لایه برداری پوست  ´

´ميكرودرم ابريژن يك روش غيرتهاجمـي براي لايه‌برداري پوست است. با اين روش لايه‌هاي شـاخي و آسيب‌ديده سطح پوست توسط هندپيس برداشـته مي‌شوند.

´اين روش ساده و سريع مي‌تواند براي درمان اوليـه ناشي از پيري پوست به كار برده شود. براي انجـام آن آمادگي قبلـي خاصـي نيـاز ندارد. بدون درد و عوارض بوده و بعد از اتمام درمـان شخـص مي‌تواند به کارهای روزمره خود بپردازد.

´مطالعات انجام شده نشان مي‌دهد، پس از اين نـوع درمان، جذب داروها و كرم‌هاي موضعي تا 6 بـرابـر افزايش خواهند يافت.

كاربردهاي بالینی:

´

´ لايه‌برداري لايه‌هاي سطحي پوست

´·         ترميم و جوان‌‌سازي

´·         ساكشن منافذ پوسـتي و تخلـيه آن‌ها،‌ به خصوص در افراد مبتلا به آكنه

´·         كاهش چروك‌ها و خطوط ريز پوست

´·         تحریک كلاژن‌سازي و سفت شدن پوسـت

´·         كاهش لك‌هاي تيره

´·         اصلاح ناصافي‌هاي پوستي ناشي از جـوش‌هاي صورت و اسكارهاي سطحي

´·         بهبودپوست در پوست‌هاي چرب و آكنه‌اي

میکرو نیدلینگ

´از آنجا که هر سوزن با ایجاد یک سوراخ کوچک یا کانال میکروسکوپی و ایجاد زخم کنترل شده در پوست پروسه ترمیم را فعالند کلاژن سازی و ساخت الاستین در ناحیه درم پاپیلر اغاز شمیشود.

´به علاوه باعث ساخت عروق جدید در ناحیه میشود ساخت عروق جدید و کلاژن باعث بهبود اسکارهای پوستی و جوانسازی پوست میشود.

´وسایل گوناگونی جهت میکرونیدلینگ ساخت کشورهای مختلف وجود دارد شامل :

´

´    Dermaroller

´    Dermostamps

´    و…

´

´که شامل سوزن های ظریف با قطر و طول متفاوت با جنس متفاوت با جنس متفاوت از جمله سیلیکون- فلز-شیشه- پلیمرو.. طول نیدل ها تا 3میلیمتر است این روش یکی از ایمن ترین روشهای درمانی زیبایی برای پوست است و برخلاف لیزرها –درموابرژن و پیلینگ شیمیایی تخریب و آسیب زیادی در سطح پوست ایجاد نمیکند.

کاربرد میکرونیدلینگ

´    برای کاهش عمق اسکار شامل اسکارهای هیپرتروفیک یا برجسته-اسکار آکنه –سوختگی های حرارتی-و خطوط زایمانی کاربرد دارد .

´    کاهش خطوط ظریف صورت و چروکهای عمیق

´    درمان اختلالات پیگمانتاسیونی مثل ملاسما

´    افزایش قوام پوست

´    این تکنولوژی با حداقل تهاجم و درد میتواند به عنوان رساننده دارویی همانند واکسن ها در پوست عمل کند که این مورد در دست تحقیقات است که پس از ورود به پوست دارو از سر نیدل خارج میشود.

´    میتوان دارو را را همانند پوشش اطراف نیدل قرار داد و با فرو رفتن در پوست دارو را آزاد کرد.

´فواید میکرونیدلینگ:

´کاهش ریسک هایپرپیگمانتاسیون و اسکار لذا برای پوستهای تیره نیز مناسب است

´    مناسب برای پوست با ضخامت کم و پوستهای حساس

´    به راحتی در مطب قابل انجام است

´    نیاز به تجهیزات پیشرفته ندارد

´    پروسه به راحتی توسط بیمار تحمل میشود.

´    از نظر هزینه برای بیمار مقرون به صرفه است.

´    در نواحی از صورت مثل دور چشم که نمیتوان پیلینگ انجام داد قابل انجام است.

´    برخلاف لیزرهای لایه بردار این تکنیک در سطح اپیدرم آسیب ایجاد نمیکند لذا با فواصل کوتاه قابل تکرار است و فرد سریعا به محیط کار بر میگردد و نیاز به استراحت در منزل ندارد.

´ پروسه میکرونیدلینگ

´از نظر زمانی کوتاه است  پروسه از چند دقیقه تا 1 ساعت طول میکشد بسته به وسعت ناحیه مورد درمان

´    صورت از هرگونه کرم  و مواد ارایشی بایستی پاک شود

´    پس از بیحس کردن موضعی ناحیه پروسه اغاز میشود

´    برای حصول نتیجه بهتر دستگاه چندین بار در طول صورت حرکت داده میشود

´    هر سوزن که به داخل پوست فرو میرود پروسه جوانسازی فعال میشود

´    پس از انجام پروسه حداقل 6 هفته زمان نیاز است تا کلازن سازی فعال شده و نتیجه قابل رویت باشد .

مراقبت های پس از عمل :

´

´این پروسه به خوبی توسط بیمار تحمل میشود بسته به عمق نفوذ سوزن و تعداد عبور از پوست نیاز به مراقبت مناسب در مقابل آفتاب حد اقل تا چندین هفته است.

´    در مورد درمان اسکار اکنه پوست هر شب قبل از خواب توسط تونر پاک کننده بایستی تمیز شود.

´    روز پس از میکرونیدلینگ فرد میتواند از کرم های ارایشی استفاده کرده و در محیط کار حاضر شود.

´    بدلیل اینکه دستگاه استریل است و عمق نفوذ کم است ایجاد عفونت نادر است.

´    با این وجود کرم آنتی بیوتیک و مرطوب کننده تجویز میشود.

´    جوانسازی پس از دو تا چهار هفته شروع و شش الی هشت ماه پس از پروسه دیده می شود.

´    اسکارهای سوختگی به اهستگی به درمان پاسخ میدهند و گاه نیاز به 6 ماه تا 1 سال زمان دارند تا نتیجه درمان را نشان دهند.

´نکات

´دستگاه مورد استفاده و جنس ان نیز اهمیت دارند زیرا استفاده از دستگاه غیر استاندارد و ضعیف باعث شکسته شدن نیدل در پوست میشود.

´    بایستی به بیمار توضیح داده شود ممکن است جهت درمان نیاز به جلسات متعددی باشد.

´    ممکن است جهت درمان تکمیلی نیاز به ساب سیزن با سوزن یا کانول تولدو باشد تا بهترین نتیجه حاصل شود .

´    استفاده از بی حسی موضعی قبل از این پروسه ها باعث کاهش درد و افزایش تحمل بیمار میشود.

´فرد نیاز به چند جلسه میکرونیدلینگ دارد؟

´تعداد جلسات بستگی به وضعیت پوست فرد دارد مثلا در موارد آکنه خفیف نیاز به 3-4 جلسه درمان است.

´    اسکار سوختگی و استریا ممکن است به بیش از 5 جلسه درمان نیاز داشته باشند.

´    در پوستهای که دچار روند پیری شده اند پس از چندین جلسه درمان نیاز به تکرار 1-2 مرتبه در سال است.

´    برخی از انواع میکرونیدلینگ با عمق نفوذ 0.2 میلیمتر جهت استفاده در منزل طراحی شده است که میتواند باعث کاهش منافذ شود و 2-3 مرتبه در هفته قابل استفاده است.

 عوارض میکرونیدلینگ :

´

´    اگرچه ناحیه درمان به سرعت بهبود یابد ولی به ندرت ممکن است عوارضی نیز بروز کند شامل:

´    احساس سوزش و تورم در طول فاز بهبود

´    عفونت های باکتریال در افراد مستعد

´    تبخال در افراد مستعد

´    میلیا که به راحتی قابل رفع است

´    تشدید آکنه که اغلب خفیف و قابل درمان است .

هایفو (HIFU ) چیست ؟

´

´هایفوتراپی جدیدترین تکنولوژی لیفت صورت و گردن (بدون جراحی) است که فقط در یک جلسه (یک ساعته) راحت و (بدون درد و عارضه) انجام می شود و بلافاصله شخص می تواند به سر کار روزانه خود برگردد.

´    هایفوتراپی روشی بدون خطر ( کاملاً ایمن ) و مورد تایید FDA آمریکا است. که اثرات آن در همان جلسه ( بلافاصله )قابل دیدن است. و نتایج آن بدون بازگشت ( و ماندگار) است.

´

´مهم ترین ویژگی هایفو تراپی این است که سطح پوست کاملاً سالم و بدون آسیب (دست نخورده) باقی می ماند. پس نیازی به استراحت نداشته و بلافاصله شخص می تواند به ادامه فعالیت و کارهای روزانه اش بپردازد. جوانسازی پوست با هایفو یکی از رایج ترین و توسعه یافته ترین سیستم های درمانی امروزی است.

هایفوتراپی چگونه انجام می شود؟

´هایفو گونه و صورت به راحتی در یک جلسه کوتاه ( ۱ ساعته ) مانند دستگاه سونوگرافی روی پوست کشیده می شود و بلافاصله بعد از آن شخص به سر کارهای روزانه خود می‌رود.( بدون آسیب به سطح پوست ). بطور کلی  انجام هایفو در ۱ جلسه کوتاه ۱ ساعته انجام می شود.

´ در این حالت نیازی به آماده کردن بیمار نیست، ژل مخصوص امواج مافوق صوت بر روی پوست تمیز شده قرار می گیرد. در ادامه از دسته مخصوص برای تاباندن انرژی مافوق صوت به زیر پوست بیمار استفاده می شود. بعضی بیماران ممکن است در این زمان انرژی دستگاه را احساس نمایند. به همین خاطر پزشک در این شرایط شما را تحت نظر می گیرد تا به این ترتیب این روش درمانی را تا حد ممکن برای شما راحت نماید. هر جلسه درمانی هایفوتراپی به 60 تا 90 دقیقه زمان نیاز دارد، اما ممکن است این درمان در طول 30 دقیقه کامل شود. بعضی بیماران در هنگام درمان کمی خارش یا گرما را در زیر پوست خود احساس خواهند کرد. به هر حال در این زمان نیازی به سرد کردن محل نیست، اما می توان از داروی بی حسی به منظور اطمینان از راحتی بیشتر بیمار استفاده کرد. به هر حال این روش درمانی درد غیر قابل تحمل برای بیمار ایجاد نمی کند.

´  نحوه کار دستگاه هایفوتراپی چگونه است ؟

´اگرکاغذ را جلوی نور خورشید بگیرید اتفاقی نمی افتد ولی اگر از یک ذره بین استفاده کنید می توانید با کانونی کردن نور، امواج نور را در یک نقطه بسیار کوچک متمرکز کنید وبا ادامه این کار آن نقطه داغ وداغ تر می شود و با تداوم تمرکز برروی آن نقطه انرژی کانونی شده امواج نورخورشید می تواند کاغذ را بسوزاند تکنولوژی هایفوتراپی (دابلو) نیز دقیقا با همین روش امواج اولتراراسوند را در لایه های زیرین پوست کانونی ومتمرکز کند

چگونه ممکن است هایفوتراپی به عمق پوست نفوذ کند بدون اینکه هیچ زخمی یا قرمزی پوست ایجاد شود ؟

´اصولاارزش واهمیت هایفوتراپی در همین ویژگی منحصربه فرد است که سطح خارجی پوست کاملا دست نخورده باقی می ماند .علت این پدید اینست که انرژی این امواج آنچنان بالانیست که بتواند در نقطه برخورد با سطح پوست باعث سوختگی شوند، اما وقتی این امواج در عمق پوست با یکدیگر تلاقی نمود وکانونی شوند میتوانند اثر یکدیگر را تشدید وتقویت نمایند و کانونی شدن امواج اولتراسوند در عمق 1.5تا 4.5  میلیمتری پوست باعث ایجاد حرارت 65تا70 میگردد واین حرارت باعث منعقد شدن موجود در آن نقطه می شود الیاف کلاژن وسلولهای برای درک بهتر مکانیسم هایفوتراپی بهتر است به دستگاه مایکرو اشاره کنیم البته امواج مایکرویو به صورت مداوم (چندین وچند دقیقه ) ماده غذایی را هدف قرار می دهند اما در هایفوتراپی مدت زمان شلیک امواج اولترسوند به هریک از نقاط هدف فقط کسری از ثانیه است ونقاط مجاور بعدی بلافاصله یکی پس از دیگری توسط دستگاه هایفوتراپی هدف شلیک قرار می گیرند به همین دلیل سطح بیرونی کاملا سالم وبدون عارضه باقی می ماند،چراکه تمام اتفاقات زیر پوست رخ می دهد.

آر اف فرکشنال

´ویواسه از امواج رادیوفرکانس با تکنولوژی فرکشنال میکرونیدلینگ استفاده نموده، و به عنوان اولین تولید کننده سیستمهای FMR در دنیا، درحال حاضر، شناخته شده ترین برند تکنولوژی فرکشنال می باشد.

´در این دستگاه، 25 عدد نیدل به صورت همزمان وارد پوست می شود که عمق نفوذ آنها بین 0.5-3.5 mm با دقت 0.1 mm  قابل تنظیم می باشد. آرایش این نیدل ها طبق یک شبکه ماتریکسی بسیار پیشرفته و بصورت Bipolar است.

´گرمای تولید شده توسط RF موجب افزایش سنتز کلاژن و الاستین و همچنین موجب Remodeling کلاژن می شود.

گرمای تولید شده توسط RF فرکشنال دو اثرایجاد می کند:

´

´اثر فوری : انقباض بافتی ناشی از انقباض رشته های کلاژن والاستین

´    اثر تاخیری : افزایش کلاژن سازی

´ویژگی های دستگاه ویواسه

´زمان عمل بسیار کوتاه

´    امکان استفاده در تمام مناطق صورت و بدن حتی پلک بالا و پائین

´    امکان استفاده در انواع تیپ های پوستی و بدون وابستگی به فصل

´    عدم ایجاد آسیب در اپیدرم

´    عدم لیز چربی‌های صورت

´    نیدل‌های طلا و تیتانیوم

´    تکنولوژی منحصر بفرد ساخت نیدل‌ها، با قابلیت انجام بیش از ۵۰۰۰شات و امکان استفاده طولانی مدت از نیدل‌ها بدون کند شدن

کاربردهای RF فرکشنال:

´جوانسازی پوست

´    رفع شلی و افتادگی پوست

´    لیفت پوست بدون جراحی

´    افزایش قوام و تونیسیته پوست

´    درمان اسکار اکنه

´    رفع منافذ باز پوستی

´    بهبود اسکار های سطحی

´    کاهش چین و چروک

´رفع خطوط خنده و اخم

´تعداد جلسات درمانی و فواصل بین درمان چگونه است؟

´تعداد جلسات بستگی به هدف درمان، نوع و شدت مشکل پوستی دارد و با نظر پزشک 3 تا 4 جلسه درمان با فواصل یک ماه الزامی است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *